Новини проекту
Найзахопливіші детективи для підлітка
Wizeclub Education: курси додаткової освіти в Україні
Що робити, якщо болить поперек
Онлайн академія Mate academy – від мрії потрапити в IT до першої роботи
Мобільні додатки для підтримки організації навчання та співпраці в освітньому процесі
Школа англійської для дітей: важливість навчання та як вибрати кращу школу
Хто такий Зевс?
Вивчаємо англійську за допомогою читання
Благодійність та соціальна відповідальність бізнесу
Як обрати надувний басейн?
Як створити і розкрутити групу у Фейсбуці без блокування
Практичні рекомендації по вибору школи англійської мови
Options for checking articles and other texts for uniqueness
Різниця між Lightning та USB Type-C: одна з відмінностей iPhone
Столична Ювелірна Фабрика
Відеоспостереження у школі: як захистити своїх дітей?
Чим привабливий новий Айфон 14?
Розширений пакет за акційною ціною!
iPhone 11 128 GB White
Програмування мовою Java для дітей — як батьки можуть допомогти в навчанні
Нюанси пошуку репетитора з англійської мови
Плюси та мінуси вивчення англійської по Скайпу
Роздруківка журналів
Either work or music: 5 myths about musicians and work
На лижі за кордон. Зимові тури в Закопане
Яку перевагу мають онлайн дошки оголошень?
Огляд смартфону Самсунг А53: що пропонує південнокорейський субфлагман
БЕЗПЕКА В ІНТЕРНЕТІ
Вітаємо з Днем Вчителя!
Портал E-schools відновлює роботу
Канікули 2022
Підписано меморандум з Мінцифрою!
Голосування
Як Вам новий сайт?
Всього 2 людини

Новини

Щорічно в соцмережах проходить флешмоб «LotsOfSocks» – люди вдягають різнокольорові шкарпетки, аби привернути увагу до цього синдрому та відчути себе не такими, як усі. День людини із синдромом Дауна відзначають 21 числа третього місяця року, оскільки синдром характеризується трисомією за 21 хромосомою. Ще 50 років тому люди із цим синдромом були ізольовані від суспільства – та сьогодні вони можуть жити повноцінним життям, адаптуватись у соціумі і навіть працювати. «Сонячні люди» зазвичай дуже добрі, чуйні та привітні.
Ось як до флешмобу долучилась команда фахівців та дітей ІРЦ. Головна мета акції - нагадати всім, що таких дітей не треба оминати увагою, вони можуть вчитися та гратися разом з іншими дітьми. А завдання дорослих - бути толерантними.

21 березня 2021 о 10:45 | Одварко Л. С. | немає коментарів

Позитивно налаштована на співпрацю команда з фахівців ІРЦ (Людмила Одварко, Олександра Андріюк, Оксана Ковтонюк, Алла Гладин) взяла участь у семінарі "Альтернативні методи комунікації", лектор Зоряна Вуїв, що відбувся 27 лютого 2020 року у м.Рівне.
Знання, отримані у процесі роботи - це можливість розширити світогляд, навчитися бачити проблеми спілкування, доступної комунікації з допомогою карток PECS з кількох сторін. Окремі моменти прояснилися ВІДРАЗУ, над іншими сильнішими сторонами ще будемо працювати. Попереду - практика, практика і багато літератури. Адже так хочеться допомагати дітям з розладами аутистичного спектру, затримкою мовлення та психічного розвитку, інтелектуальними порушеннями, усвідомлено підходити до процесів комунікації з тими, кому це необхідно.
Дякуємо за відмінний старт усім учасникам семінару.

4 березня 2020 о 20:03 | Міцюк Н. Б. | немає коментарів

Інклюзивно-ресурсний центр змінить місце «дислокації»
Facebook, Інформаційний портал м.Дубна · ЛЮТИЙ 26, 2020
https://03656.com.ua/inklyuzivno-resursniy-tsentr-zminit-mistse-dislokatsiyi/?fbclid=IwAR2w1-Q5M0xUWLD59RLk_Wfod_Tz8xW0JhJCtl1r9rp35r1AQ3RHL4ElSTc
У дубенських садочках працюватимуть інклюзивні групи
У Дубні в дошкільних навчальних закладах функціонуватимуть інклюзивні групи. Таке рішення схвалили члени виконкому на останньому засіданні. Відповідно до рішення, з цього року в штатний розпис ДНЗ № 5 та ДНЗ № 6 ввели ставку асистента вихователя. А ще під час обговорення мова зайшла про те, що Дубенський інклюзивно-ресурсний центр, що діє на базі гімназії № 2, переїде. У міжшкільному навчально-виробничому комбінаті (мікрорайон Базарчика) уже триває ремонт приміщення, де розміщуватиметься Центр. Ми поцікавились думкою керівниці Людмили Одварко з цього приводу.
– Як Вам така ідея, що зміниться від переїзду?
– Ідея дуже хороша, ідея дуже потрібна, тому що це приміщення, що ми маємо, надзвичайно маленьке, складається з двох кімнат. Одна кімната для первинного прийому громадян, для моєї роботи, а в іншій працюють 7 спеціалістів. І це надзвичайно маленьке приміщення для того, щоб організувати належним чином роботу з дітьми та батьками. А взагалі наявність інклюзивно-ресурсного центру показала, що потреба в ньому надзвичайно велика. І для того, аби кращим чином, враховуючи інтереси дітей з особливими потребами, влаштувати роботу з ними – необхідно нове приміщення. Діти з різними потребами, з різними нозологіями, з порушеннями уваги, порушеннями пам’яті, різними поведінковими проявами. Звісно, що ми це все компенсуємо, розставляємо розклад, ставимо ширми, але нове приміщення дасть можливість більш реалізуватися вчителю, більш налагодити співпрацю з батьками. Це така необхідність, що ми не можемо дочекатись.
– А чи бачили Ви те приміщення, де здійснюють ремонтні роботи?
– Ми були там. Управління освіти тісно співпрацює з нами – і у виборі кольорів, бо потрібен особливий підхід, і матеріально-технічного забезпечення. Це приміщення буде великим надбанням і великою перемогою для нас. Скажімо так: якби я зараз хотіла ставити більші вимоги до спеціалістів, хоча вони в мене всі професіонали, то я не можу цього робити при таких умовах. Ми ще мріяли про нього на початок вересня і це дуже великий прорив.
– Скільки дітей отримують послуги в Центрі?
– Корекційно-розвиткові послуги отримує близько 40 дітей. Комплексною оцінкою охопили 146 дітей. Надаємо консультативну допомогу батькам.
– Що таке комплексна оцінка?
– Це обстеження розвитку дитини у всіх її станах – фізичному стані, емоційно-вольовій сфері, когнітивній, освітній діяльності. Ми проводимо оцінку, щоб визначити чи є в дитини особлива освітня потреба, в якій саме сфері дитина має труднощі або порушення. Це дуже клопітка праця, тому що висновок на 1 дитину займає 8-10 аркушів. Це як характеристика компетенції, знань, вмінь і потреб дитини, а також рекомендація як працювати батькам, вчителям, психологові тощо.
– Коли центр відкрили у вас були вакансії, яка ситуація зі спеціалістами зараз?
– Ми охоплюємо всіх дітей, укомплектовані необхідними спеціалістами, окрім тифлопедагога (працює з дітьми з порушенням зору). Але в нас тільки одне таке звернення було. У нас є сурдопедагог, яка працює з дітками з порушеннями слуху, а таких діток чимало.
Нагадаємо, що інклюзивно-ресурсний центр у Дубні відкрили напередодні навчального 2018-2019 років як перший в області. Отримати послуги логопеда, психолога чи іншого фахівця можна безкоштовно.

1 березня 2020 о 05:09 | Міцюк Н. Б. | немає коментарів

Чергова ступінь у вивченні Прикладного Аналізу Поведінки пройдена. 4 місяці життя у розвитку, навчанні, самовдосконаленні та співпраці разом з колегами, наставниками та тренерами громадської організації "Клуб Ротарі міста Рівне". Алла Гладин, практичний психолог ІРЦ, успішно завершила практичний семінар-тренінг в рамках проекту "Покращення якості діагностики та реабілітації дітей з аутизмом в Рівненській області". Не просто, але пізнавально та цікаво.

27 лютого 2020 о 21:30 | Міцюк Н. Б. | немає коментарів

Як отримати нові результати? Є варіанти: постійно навчатися і працювати. І ще варіанти: наполегливо навчатися та постійно працювати НАД СОБОЮ. 03.02.2020 року директор ІРЦ Людмила Одварко та вчитель-логопед Оксана Ковтонюк відвідали міжнародний практичний семінар "Основи АВА. Різні моделі терапії (Основи прикладного аналізу поведінки), спікер DrTheresa Cianciolo. Здобуті знання та навички допомагають направити характер поведінки дітей з розладами спектру аутизму, синдромом Дауна, порушеннями концентрації уваги, пам'яті, соціалізації та навчання в більш гармонійне русло. Також АВА терапія служить для розкриття особливостей в мовленнєвому розвитку особистості і покращує комунікативні здібності.

5 лютого 2020 о 22:11 | Міцюк Н. Б. | немає коментарів

01-02 лютого 2020 року в рамках проходження навчання за проектом "Застосування прикладного аналізу поведінки для комплексної оцінки, формування навичок і корекції поведінки у дітей з ООП в школі і вдома" практичний психолог ІРЦ Алла Гладин стала учасницею 3 частини, тема якої "Реалізація індивідуальної програми розвитку. Застосування ефективних інструментів і методів АВА".

5 лютого 2020 о 22:07 | Міцюк Н. Б. | немає коментарів

"Часто руки знають, як розв'язати загадку, з якою інтелект боровся дарма" К.Г. Юнг. Ми йдемо по житті, залишаючи власні сліди на піску, проте, не завше бачимо і знаємо красу та силу кожної піщинки... Гра з піском, терапія піском - це спосіб спілкування зі світом та з самим собою, це шлях до розвитку та можливість відновити людську цілісність, це мудрість, задоволення, досвід... З 14 грудня 2018 року по 23 січня 2020 року директор ІРЦ Людмила Одварко та практичні психологи Алла Гладин і Олександра Андріюк пройшли підготовку за напрямом "Психологічне консультування дітей та дорослих методом "Піскової терапії".

1 лютого 2020 о 17:23 | Міцюк Н. Б. | немає коментарів

Вітаємо усіх з різдвяними святами! І побажати хочемо простих і важливих речей: нехай усі Ваші справи закінчуються не лише перемогами, а творяться з радістю і бажанням. З кожного повсякденного моменту беріть свій щоденний крихітний шматочок радості і щастя. І з маленьких фрагментів складайте життєву неповторну мозаїку.

7 січня 2020 о 20:32 | Міцюк Н. Б. | немає коментарів

Що є причиною того, що змушує, допомагає Вам прокидатися щоранку? Що або хто пробуджує у Вас життя - те, заради чого ви існуєте на Землі?
Ми відкриємо Вам секрет: головне завдання кожної людини - розкриття своїх, унікальних, досі нікому невідомих і неповторних можливостей. Кожна людина є новою сутністю і покликана по особливому наповнити цей світ. Свою таємничу, життєву дорогу "Від мушлі до принцеси" пройшли фахівці ІРЦ під час терапевтичної зустрічі з Оленою Скрипко.

7 січня 2020 о 20:25 | Міцюк Н. Б. | немає коментарів

Запрошуємо всіх бажаючих взяти активну участь у розвитку ресурсу.

13 листопада 2018 о 20:33 | Адміністратор (. | немає коментарів